خرید عینک طبی

خرید عینک طبی

خرید عینک طبی

عینک تاثیر زیادی بر روی چهره و زیبایی شما دارد , اگر به هر دلیلی مجبور به استفاده از عینک هستید پس بهتر است انتخابی بر اساس فرم صورت خود داشته باشید حتی اگه قصد دارید که از ساده ترین عینک را انتخاب کنید لازم است بدانید که کدام نوع آن به فرم چهره و ساختار صورت شما هماهنگی دارد و کدام یک دوام و استحکام بیشتری دارد .

تاثیر عینک طبی ظاهر افراد

اکثر افراد در هنگام خرید عینک معتقدند که عینک طبی باید طرحی ساده با فریم نازک داشته باشد.این نوع طرح ها معمولا به چشم نمی آید و حتی ممکن است با صورت شما همخوانی نداشته باشد . اگر فرمی متناسب با صورت خود انتخاب کنید باعث خواهد شد تا صورتی جذاب تر داشته باشید . انتخاب یک عینک خوب می تواند در چهره و شخصیت شما تاثیر گذار باشد .

برای انتخاب یک عینک مناسب پارامترهایی همچون جنس , رنگ , اندازه , استایل و نوع فریم را باید در نظر بگیریم . حال در ادامه به توضیح انواع فرم های صورت و عینک متناسب با آنها می پردازیم :

صورت بیضی شکل :

صورت های بیضی شکل , دارای اجزای صورت متناسب و هماهنگ هستند , در واقع افراد دارای صورت  عناصر موجود در صورت دارای تناسب خوبی با یکدیگر هستند. در واقع می توان گفت این فرم صورت با اکثر فریم ها هماهنگی کافی را دارد و نیازی نیست که هنگام خرید نگران باشند . خرید عینکهای گرد و منحنی و زاویه دار برای این افراد مانعی ندارد ولی داشتن طرح های مستطیلی و مسطح به صورت شان سنگینی می کند ضخامت فریم نیز بسته به سایز صورت و رنگ پوست می باشد. زمانی که برای اینگونه افراد عینک انتخاب می‌کنید هدفتان باید حفظ تناسب طبیعی این گونه چهره‌ها باشد. چهره‌های بیضی شکل باید از مدل عینک‌هایی که تناسب طبیعی چهره را برهم می‌زنند دوری کنند.

صورت دایره ای شکل :

صورت های دایره ای شکل معمولا صورتی بدون هیچ گونه خطوط شکسته و نامتناسب هستند و نسبت به حالت بیضی صورتی کروی تر دارند , افراد دارای صورت دایره ای پیشانی بلند و چانه ای گرد دارند . برای انتخاب عینک بهتر است قاب و فریم های کشیده و مربع را انتخاب کنید و البته اگر در گوشه ی عینک ها حالت زاویه دار باشند بسیار مناسب است ، افرادی که صورت گردی دارند نباید از عینک های که فرم شان گرد است استفاده کنند زیرا گردی صورت شما افزایش می یابد .

صورت های مستطیلی شکل:

این نوع صورت ها معمولا از حالت طبیعی دراز تر و باریک تر می باشند , برای انتخاب عینک بهتر است از فرم های استفاده کنید که دارای گوشه های گرد هستند و دارای زاویه ی گرد می باشند ، زیرا برای اینکه حالت تعادلی بین صورتتان و فرم عینک تان برقرار کنید این حالت بهترین است.

صورت های مربعی شکل :

مهمترین مشخصه های صورت های مربعی شکل , چانه ای بزرگ و حالت صورت کوتاه است و نسبت به حالت بیضی تقریبا شکلی موازی گونه دارد. در صورت های مربعی شکل خطوط چهره و فک به خوبی نمایان است . در صورتیکه صورتی مربعی دارید , قاب و فریم های را انتخاب کنید که گرد و یا بیضی باشند زیرا انحنا و حالت خمیدگی که این عینک ها دارند باعث می شوند که صورت شما را از حالت مربع شکل خارج کند و حالت مربع بودن صورتتان را کاهش می دهد , استفاده از عینک های خلبانی هم چهره‌ای زیبا به شما می دهد. زمانی که برای اینگونه افراد عینک انتخاب می‌کنید، هدفتان باید کشیده‌تر کردن و صاف‌تر جلوه دادن خصوصیات طبیعی صورت باشد و از عینک‌هایی که خطوط صورت را نمایان‌تر می‌کند خودداری کنید. با استفاده کردن از خطوط منحنی و خم می‌توانید این چهره‌ها را صاف‌تر و کشیده‌تر جلوه دهید.

صورت قلبی شکل :

این فرم صورت , تقریبا کمیاب است , افراد دارای صورت قلبی ، دارای صورت هایی بزرگ و قسمت‌های پایین صورت کوچک هستند. افرادی با صورت‌های قلبی شکل دارای فک های پهن هستند که به صورت مخروطی تا چانه ادامه دارد. برای انتخاب عینک بهتر است عینکی را انتخاب شود که با چانه کوچک آنها در تقابل باشد همچنین عینکهای بدون فریم می‌تواند تکمیل کننده خوبی برای این نوع شکل از مدل صورت باشد. زمانی که برای این افراد عینک انتخاب می‌کنید، هدفتان باید کوچک کردن عرض قسمتهایی بالایی صورت مانند پیشانی و گونه‌ها باشد و همچنین بزرگتر نشان دادن چانه. افراد با داشتن اینگونه صورت‌ها باید از استفاده از عینک‌هایی که باعث بزرگ‌تر نمایش دادن پیشانی و همچنین کوچک‌تر کردن چانه است خودداری کنند.

انتخاب رنگ و جنس مناسب برای عینک طبی

یکی از موارد مهم در خرید عینک رنگ و جنس فریم آن است , رنگ عینک باید طوری انتخاب شود که متناسب با پوشش شما باشد مثلا آقایانی که کت شلواری هستند در انتخاب عینک به گزینه هایی ساده تر و سنتی تر مراجعه می‌کنند در محیط های رسمی از رنگهای نقره ای و طلایی و مشکی و در محیط های غیر رسمی از رنگ های روشن برای پایه های فلزی عینک مورد نظر خود بهره می گیرند .

فریم های عینک معمولا از تیتانیوم , نیکل و یا آلومینیوم ساخته می شود , فریم های تیتانیومی غالبا انعطاف پذیر بوده و وزن سبکی دارند , فریم های از جنس نیکل مناسب افرادی است که حساسیت تماسی دارند , فریم های آلومینیومی اغلب ارزان قیمت بوده و دارای استحکام بالا نیستند .

به چه نکاتی در خرید فریم عینک طبی باید توجه کنیم؟

برای انتخاب یک عینک طبی مناسب باید چندین نکته را در نظر گرفت , در ادامه به توضیح هریک می پردازیم :

مدت زمان استفاده در طول روز

افرادی که زمان استفاده از عینک کوتاهی دارند می توانند پول کمتری را صرف خرید عینک کنند , علاوه بر این ممکن است این افراد مشکلی با فریم‌های نسبتا سنگین نیز نداشته باشند. برعکس، افرادی که اکثر اوقات عینک به چشم دارند بهتر است پول بیشتری صرف عینک کنند و در عوض عینک راحت‌تر و سبک‌تری داشته باشند.

سبک زندگی روزانه

سبک زندگی روزانه در انتخاب نوع عینک موثر است , اگر شما دارای کاری سخت هستید نیازمند فریمی محکم خواهید بود و یا اگر فقط از عینک برای مطالعه استفاده می کنید , لزوما نیازی به خرید عینکی محکم ندارید ، از طرفی اگر جزو افرادی هستید که ضمن فعالیت‌هایتان زود به زود عینکتان آسیب می‌بیند، بهتر است که هنگام خرید فریم عینک طبی به فکر گارانتی یا بیمه نیز باشید.

زیبایی عینک

کاربرد اصلی عینک تصحیح دید و مراقبت از چشم است ، اما استفاده از آن در چهره و زیبایی شما تاثیر گذار است . یک عینک هر چقدر ساده تر باشد , ارزان تر نیز خواهد بود ، اما اگر می‌خواهید پوششی همراه با مد روز داشته باشید و چهره‌ی شما خاص‌تر به نظر برسد، بهتر است که به محصولات جدید برندهای مختلف توجه کنید.

انتخاب عینک بر اساس شکل هندسی صورت

در بخش قبل بصورت کامل به توضیح شکل هندسی صورت و عینک متناسب به آن پرداختیم , اما در اینجا هم به توضیح چند نکته می پردازیم . ویژگی‌های خاص چهره‌ی شما هستند که تعیین می‌کنند چه تیپ عینکی با چهره‌ی شما سازگارتر خواهد بود. از مهم‌ترین ویژگی‌های چهره می‌توان به شکل و فرم صورت اشاره کرد . در هنگام خرید فریم عینک طبی به این نکته توجه کنید که اگر صورت شما گرد یا بیضی است و یا انحنای بیشتری دارد بهتر است که از عینک‌های زاویه‌دار استفاده کنید تا مکمل چهره‌ی شما باشد، و اگر صورت شما مستطیلی، مربعی و یا زاویه‌دار است، بهتر است که از عینک‌های گرد و منحنی‌دار استفاده کنید.

آلرژی و حساسیت های پوستی

اگر برای اولین بار تصمیم به خرید فریم عینک طبی دارید و پوست نسبتا حساسی دارید بهتر است که با متخصص پوست نیز مشورت کنید. اگر راجع به پوست خود مطمئن نیستید و نمی‌خواهید نزد متخصص بروید، در زیر نمونه‌هایی از جنس فریم‌ها که افراد معمولا به آن‌ها حساسیت دارند آمده است:

پلاستیک و مواد مصنوعی:

امروزه برخی از این مواد با ضدحساسیت‌ها ترکیب می‌شوند که این کار موجب کاهش حساسیت پوستی افراد خواهد شد. این مواد در بازه‌ی گسترده‌ای از هزینه‌ها وجود دارند. نمونه‌ای از آن‌ها شامل سلولز پروپیونات، سلولز استات/زایلونیت و نایلون و … می‌باشند.

فلز:

فریم‌های فلزی نیز انواع مختلفی دارند، برخی دارای ترکیبات ضدحساسیت می‌باشند، اما برخی دیگر بسته به پوست شما ممکن است موجب حساسیت شوند. نمونه‌هایی از این جنس شامل تیتانیوم، فولاد ضد زنگ، برلیوم و آلومینیوم می‌باشند.

مواد طبیعی:

این مواد همچون چوب، استخوان و شاخ معمولا ایجاد حساسیت نمی‌کنند.

انتخاب عینک متناسب با پوستتان

هنگام خرید فریم عینک طبی مانند خرید لباس ، بهتر است به رنگ پوست خود نیز توجه کنید. برخی افراد ممکن است در تقسیم رنگی در دو گروه جای گیرند. برای اینکه بفهمید که رنگ پوستتان گرم است یا سرد، یک تکه کاغذ سفید را کنار صورت خود بگیرید. اگر رنگ پوست شما زرد، قهوه‌ای و یا برنزه است، تناژ پوست شما گرم است. اگر رنگ پوستتان به صورتی و یا آبی متمایل است، تناژ پوستتان سرد است.

اگر رنگ پوست شما گرم است  بهتر است بیشتر از رنگ‌های قهوه‌ای، سبز تیره و … استفاده کنید تا رنگ‌هایی مثل سیاه، سفید و یا رنگ‌هایی با تضاد زیاد در عوض اگر رنگ پوست شما سرد است رنگ‌های صریح‌تر همچون سیاه‌، سفید و رنگ‌های روشن و رنگی برای این افراد مناسب‌تر هستند. رنگ قهوه‌ای تضاد زیادی با پوستتان ایجاد خواهد کرد.

توجه به رنگ موی سر

برای موهای سفید، فریم های با رنگ آبی و قرمز کم رنگ مناسب می باشد. افراد با موهای ضخیم و تیره می توانند از فریم های تیره تر و جذاب تر استفاده نمایند ولی افراد با موهای نازک و روشن بهتر است از فریم های ظریف و با رنگ روشن استفاده کنند چرا که یک عینک تیره و جذاب بر روی صورت فردی با موهای روشن و نازک جلب توجه بسیار بیشتری نسبت به صورت شخصی که دارای موهای تیره و ضخیم است می نماید.

در انتخاب فریم های فلزی، افراد با موهای بلوند، قهوه ای روشن و قرمز می توانند از فریم طلایی رنگ استفاده کنند و افراد با موهای سفید از فریم نقره ای رنگ. افرادی که دارای رنگ موی تیره یا مشکی هستند از هرکدام از این رنگ ها می توانند استفاده نمایند. برای شخصی که دارای موهای سفید کمی در اوایل میانسالی است، استفاده از فریم نقره ای رنگ تاکید بیشتری بر موهای سفید فرد کرده و وی را مسن تر جلوه می دهد بنابراین در اینگونه افراد استفاده از فریم با رنگ تیره تر توصیه می شود.

انتخاب عینک با توجه به حالت چشم ها

در افرادی که چشم های آنها نسبت به پهنای صورت بسیار نزدیکتر به یکدیگر هستند بهتر است از فریمی استفاده کنند که توجه کمتری را به قسمت مرکزی فریم جلب نماید ، فریمی با پل بی رنگ و نواحی تمپورال مشخص تا توجه شخص نظاره گر به نواحی تمپورال صورت جلب گردد. بالعکس برای شخصی که چشمانش نسبت به یکدیگر فاصله زیادی دارند، بهترین فریم، فریمی است که دارای پل بینی تیره رنگ و ضخیم می باشد که کمی پایین تر نیز قرار می گیرد.

ضخامت فریم

هرچه صورت ظریف تر و کوچک تر باشد، می توان رنگ روشن تری برای فریم انتخاب کرد و بالعکس. همانند رنگ فریم، ضخامت های درشت و بیشتر (heavy) فریم برای صورت های با خصوصیات جدی تر و فریم های با ضخامت کم و نازک (light) برای صورت های لطیف و ظریف تر مناسب است.

مخصوصا کودکان و بانوان دارای صورت های ظریف را می توان با فیت کردن فریم های نازک و ظریف زیباتر جلوه داد اما در صورت فیت فرمی با رنگ تیره و ظاهری درشت تر، در صورت این افراد بسیار کوچک و ضعیف تر به نظر خواهدرسید. هنگامیکه در انتخاب فریم درشت تر یا ظریف تر برای بیمار مردد هستید، همیشه فریم ظریف تر را به وی پیشنهاد دهید.

چند نکته در خرید عینک :

وزن عدسی عینک را هنگام خرید در نظر بگیرید تا شما را هنگام استفاده نکند .

وزن عینک نباید بر روی بینی شما فشار آورد یعنی هنگامی که عینک را بر میدارید ، عینک نباید اثری را بر روی بینی شما گذاشته باشد .

اگر دسته های عینک به پشت گوش شما فشار وارد میکند ، آنرا تصویض و یا اصلاح کنید .

مشاهده فریم های طبی

خرید عینک طبی در اردیبهشت:

در اردیبهشت انواع مختلف عینک های طبی را در برند های مختلف و ساخت کشور های سازنده مختلف را میتوانیید مشاهده کنید.

اردیبهشت همواره سعی دارد بروز ترین ها را در نیا برای مشتریان خود فراهم کند.تا عینکی های عزیز بتوانند زیبایی را به روی صورت خود داشته باشند.

انتخاب فریم های اردیبهشت

آفتابی  طبی

مشتریان محترم اردیبهشت میتوانند با ورد به بخش عینک های طبی مدل انتخابی خو را انتخاب کنند و با فاطه زمانی 48ساعت درب منزل تحویل بگیرند.

نمره دار شدن

عینک های طبی نیاز به نصب عدسی های طبی با نمره از قبل تایین شده توسط چشم پزشک یا بینایی سنج را نیز دارد که در اردیبهشت پس از انتخاب فریم 

اشتراک گذاری:

محصولات مرتبط

نظر بدهید