عدسی بلوکات

عدسی بلوکات

توصیه چشم پزشکان به کسانی که مدت زیادی با کامپیوتر یا گوشی هوشمند کار می کنند استفاده از عدسی بلوکات یا لنز عینک بلوکات است. این عدسی ها به طور مستقیم و تخصصی برای جلوگیری از ورود نور آبی به داخل چشم طراحی شده اند و ساختار آنها به همین منظور است. این عدسی ها می توانند به عنوان لنز عینک طبی برای افراد دارای مشکل بینایی مانند نزدیک بینی و دور بینی مناسب باشد وهم در جلوگیری از ورود نور آبی ایفای نقش کند.
نورهای آبی _بنفش تقریبآ درهمه جا وجود دارند و قرار داشتن مستمر در معرض تابش آن ها خطر آسیب های چشم و بینایی را افزایش میدهد .به همین خاطر است که تقریبا تمامی دانشمندان و کارشناسان حوزه چشم و بینایی تاکید ویژه ای بر محافظت چشم در برابر نورهای آبی دارند.

                                         


عدسی بلوکات چه کاربردی دارد؟
عدسی بلوکات نوری که از صفحه کامپیوتر و موبایل شما ساطع میشود و در واقع همان نور آبی مضر راکنترل میکند .
طراحی این عدسی به صورتی است که مانع ورود نور آبی به داخل چشم می شود و از چشم شما در برابر نورهای مضر محافظت میکند .
ویژگی های فنی عدسی blue cut
1.عدسی های بلوکات در برگیرنده لایه هایی هستند که به عنوان محافظتی اشعه های یووی به کار می روند.
2. این عدسی ها از درون و خارج دارای Anti reflex هستند.( آنتی رفلکس بازتاب نور را به حداقل رسانده و عبور نور را تا 99% ممکن میسازد .عینک آنتی رفلکس در روز دید را بهتر و شفاف می کند به ویژه در زمان تابش نور خورشید و هنگام رانندگی شبانه. عدسی آنتی رفلکس پوشش استارتیک دارد و باعث عدم جذب ذرات گرد و غبار بر روی عدسی و تمیز ماندن آنها میشود.)
و با توجه به اینکه دانشجویان و دانش آموزان در کلاس های آنلاین شرکت کرده و از کامپیوتر و موبایل استفاده بیشتری میکنند توصیه میشود برای آسیب کمتر به چشم از عینک های بلوکات استفاده نمایند.

 

 

اشتراک گذاری:

محصولات مرتبط

نظر بدهید