به هنگام خرید عینک طبی برای کودکان به چه ویژگی‌هایی توجه کنیم

به هنگام خرید عینک طبی برای کودکان به چه ویژگی‌هایی توجه کنیم

به هنگام خرید عینک طبی برای کودکان به چه ویژگی‌هایی توجه کنیم

به هنگام خرید عینک طبی برای کودکان به چه ویژگی‌هایی توجه کنیم

 


برای شروع بهتر است بدانید، اکثر کودکان که نیاز به عینک دارند، به نزدیک بینی یا دوربینی  دچار هستند. با توجه به درجه بینایی کودک‌تان، چشم پزشک شما، عینک مناسب برای درمان و پیشگیری برای کودک‌تان تجویز می‌کند که بنا به صلاح‌دید پزشک می‌توان آن را بصورت دائمی و یا موقت استفاده کرد.

در این محتوا نه فاکتوری که باید در فروشگاه عینک در نظر بگیرید تا انتخابی مناسب برای عینک طبی بچه گانه، برای کودکتان داشته باشید را با هم بررسی می‌کنیم

۱) ضخامت عدسی، مدل عینک طبی بچه گانه

همواره تجویز عینک توسط دکتر را در الویت قرار دهید. همواره قبل از انتخاب لنز ابتدا با چشم‌پزشک و عینک‌ساز مشورت کنید.

اگر دکتر  عینکی با عدسی ضخیم تجویز کرده است سعی کنید حدالمکان عدسی کوچک انتخاب کنند زیرا عدسی کوچک نسبت به عدسی بزرگتر انحراف دید کمتری دارد و باعث می‌شود شما دید مبهم و بلوری نداشته باشید و دید محیطی خوبی را برای شما ایجاد می‌کند.

۲) زیبایی، مدل عینک طبی بچه گانه

عینک تجویز شده چه موقت باشد چه دائمی، کودک بار اول در برابر استفاده از آن مقاومت نشان می‌دهد. بنابراین از خرید عینک‌هایی که سبب شود چهره کودک‌تان عادی و جذاب جلوه نکند پرهیز کنید. به خاطر داشته باشید هدف شما ترغیب کودک‌تان برای استفاده از عینک است. بنابراین می‌توانید از عینک‌های فتوکرومیک که در محیط بیرون تیره تر می‌شوند برای جذب کودک‌تان به عینک استفاده کنید.

۳) پلاستیکی یا فلزی بودن، مدل عینک طبی بچه گانه

کودکان اغلب از فریم‌هایی که برای بزرگسالان طراحی شده‌اند لذت می‌برند زیرل فکر می‌کنند از پشت این عینک‌های طرح بزرگسالان دنیا را از دید پدر و مادر خود می‌بینند.

در گذشته بیشتر عینک‌های کودکان از جنس پلاستیک بودند زیرا در برابر خم شدن و شکستن مقاوم بودند. امروزه تولیدکنندگان از فلزهایی استفاده می‌کنند که این ویژگی‌ها را برای فریم فراهم می‌کند. هنگام سفارش فریم عینک اگر کودکتان به فلزی آلرژی دارد آن را با عینک‌ساز در میان بگذارید.

۴) تناسب شاسی یا پل مدل عینک طبی بچه گانه

یکی از سخت‌ترین بخش‌ها در مورد انتخاب قاب‌های مناسب برای کودکان این است که بینی آنها به طور کامل تشکیل بزرک نشده است ، بنابراین آنها برای جلوگیری از لغزش پد پلاستیکی دچار مشکل می‌شوند . با این حال،قاب‌های فلزی معمولا با پدهای قابل تنظیم بینی ساخته می شوند. قرار گرفتن عینک در جای خود امر بسیار مهمی است، زیرا در غیر این صورت بچه ها بجای پشت شیشه عینک از بالای عینک به اطراف نگاه می‌کنند.

۵) دسته مناسب مدل عینک طبی بچه گانه

دسته‌هایی که ساختار آنها بصورتی است که تا پشت گوش کشیده می‌شوند. برای فیکس شدن بر روی صورت و جلوگیری از افتادن عینک بسیار مناسب است. همچنین می‌توان از بند عینک که به دسته عینک متصل می‌شود و از گردن آویخته می‌شود استفاده کرد.

۶) لولای انعطاف‌پذیر مدل عینک طبی بچه گانه

ویژگی مناسبی که در عینک باید به دنبالش باشیم،دسته عینک با لولای فنری و انعطاف‌پذیر است. از آنجایی که کودکان در هنگام استفاده از عینک و بازی کمتر مراقبت می‌کنند و یا ممکن است با عینک بخوابند و در کوچه بازی کند، این نوع از دسته‌ها باعث می‌شود، عینک کمتر در معرض آسیب و شکستن باشد.و در نتیجه هزینه تعویض و تعمیر کمتری صرف می‌شود.

۷) مواد سازنده عدسی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مدل عینک طبی بچه گانه

هنگامی که شما و فرزندتان درانتخاب نوع و شکل فریم به توافق رسیدید، مورد بعدی لازم توجه، عدسی‌ها هستند.
عدسی عینک بچه گانه باید از پلی کربنات یا Trivex ساخته شود. این مواد به طور قابل توجهی مقاوم تر از سایر مواد سازنده عدسی‌ها هستند. عدسی‌های پلی کربنات و Trivex  به طور قابل توجهی سبک تر از عدسی‌های پلاستیکی معمولی هستند، که باعث می شود استفاده از عینک برای کودک راحت‌تر باشد.

حداقل مواد مطلوب و قابل قبول برای مدل عینک طبی بچه گانه، شما شیشه است. البته ویژگی مقاومت در برابر ضربه باید بهبود یابد، شیشه زمانی که شکسته می شود، خرده‌های شیشه شکسته برای چشم خطرناک است . عدسیهای شیشه ای نیز به طور قابل توجهی سنگین تر است، که باعث می شود استفاده از آنها کمی سخت باشد.
به دلیل مسائل مربوط به ایمنی و مسئولیت، اکثر فروشگاه های عینک در ایالات متحده،مدل عینک طبی بچه گانه با عدسی‌های شیشه‌ای را نمی‌فروشند.

 

8) عینک یدک

از انجایی که بچه ها معمولا خیلی به عینک خود وابسته می‌شوند، بهتر است برای آنها یک عینک یدک در نظر بگیرید، بویژه اگر شماره عینک بالاست و بدون عینک از کارهای روزانه خود باز می‌مانند .
بعضی از فروشنده‌ها اگر در همان جلسه از انها عینک دیگری خریداری کنید تخفیف خوبی می‌دهند که بهتر است به این نکته توجه داشته باشید . در بعضی موارد می‌توان به عنوان عینک دوم یک عینک ورزشی تهیه نمود . مواردی نیز که عینک کودک در ویزیت‌های سالانه تغییر چندانی نکرده است می‌توانید عینک فعلی را به عنوان عینک رزرو در نظر گرفته و عینک جدیدی برای وی خریداری نمایید .

اگر کودک از عینک خود بطور تمام وقت ودر بیرون از خانه هم استفاده می‌کند بهتر است از شیشه های فتوکرومیک استفاده کرده و حتی شاید بهتر باشد یک عینک طبی آفتابی نیز برای وی تهیه کنید تا او از اثرات مضر آفتاب در امان بماند .

اشتراک گذاری:

محصولات مرتبط

نظر بدهید