خرید با ایران کارت

خرید با ایران کارت

برگشت نقدی با برگشت نقدی، درصدی از مبلغ خرید (بابت هر نوع خرید) به ایران‌کارت شما بازمی‌گردد. حتی خرید های تخفیف دار فروشگاه

آموزش نحوه صحیح گذاشتن و برداشتن  لنز از چشم

آموزش نحوه صحیح گذاشتن و برداشتن لنز از چشم

برای کسانی که برای اولین بار متقاضی استفاده از لنز هستند گذاشتن لنز در چشم و یا برداشتن آن ممکن است کمی سخت و وقت گیر باشد بنابراین بایستی با کمی حوصله و دقت با آن کنار آیید تا این امر برای شما کاملا عادی شود و بتوانید به راحتی و خیلی سریع اینکار را انجام دهید .البته بهتر است در مورد آموزش از پزشک خود راهنمایی بخواهید تا نحوه گذاشتن و یا برداشتن را حضوری در مطب برای شما توضیح دهند با این حال من در اینجا نحوه انجام این کار را شرح خواهم داد .

TOKAI

TOKAI

در ترکیب نازک‌ترین و سبک‌ترین لنز ممکن، Tokai Optical در ترکیب این ماده جدید لنز با شاخص 1.76 با مفهوم طراحی غیر کروی داخلی خود موفق بوده و این کلاس از لنزها را به ارتفاعات جدید و کشف‌نشددست یافته است!

عدسی بلوکنترل

عدسی بلوکنترل

عدسی بلوکنترل فقط بخشی از طیف نور آبی بنفش که به آن اشعه فرابفش گفته میشود را حذف میکند ، عدسی بلوکنترل نورهای مفید را که برای سلامتی چشم و بدن لازم است را عبور میدهد.

لنزهای تماسی

لنزهای تماسی

مباحث مورد بحث: فهرست: تعریف لنزهای تماسی انواع لنزهای تماسی آناتومی چشم در ارتباط با لنزهای تماسی باکتریولوژی لنزهای تماسی. فواید و مضرات لنزهای تماسی. موارد استفاده لنزهای تماسی ارزیابی بیمار برای تجویز کنتاکت لنز. محدودیتهای استفاده از لنزهای تماسی مراقبت و نگهداری لنزهای تماسی. اولین ملاقات بیمار و انتخاب لنز تماسی لنزهای تماسی نرم روزانه گذاشتن لنز نرم روی چشم بررسی فیت لنزها. برداشتن لنز نرم از روی چشم مراقبت و نگهداری از لنز های نرم توسط بیمار. فالو آپ لنزهای تماسی نرم روزانه عوارض لنزهای نرم روزانه تجویز لنزهای تماسی به بیماران کراتوکونوس تجویز لنز به بیماران آفاکی تجویزلنز تماسی پس از عمل کراتوتومی شعاعی. لنزهای تماسی طولانی مدت لنزهای نرم EW یکبار مصرف. لنز های تماسی بایفوکال.

خرید عینک طبی

خرید عینک طبی

عینک تاثیر زیادی بر روی چهره و زیبایی شما دارد , اگر به هر دلیلی مجبور به استفاده از عینک هستید پس بهتر است انتخابی بر اساس فرم صورت خود داشته باشید حتی اگه قصد دارید که از ساده ترین عینک را انتخاب کنید لازم است بدانید که کدام نوع آن به فرم چهره و ساختار صورت شما هماهنگی دارد و کدام یک دوام و استحکام بیشتری دارد .

به هنگام خرید عینک طبی برای کودکان به چه ویژگی‌هایی توجه کنیم

به هنگام خرید عینک طبی برای کودکان به چه ویژگی‌هایی توجه کنیم

اگربه عنوان پدر و مادر در جستجوی مدل عینک طبی بچه گانه مناسب برای فرزند خود هستید، حتما به این نتیجه رسیده‌اید که با رفتن و گشتن در فروشگاه‌های عینک فروشی به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسید، زیرا در میان انبوهی از مدل‌ها و برندها، برای انتخاب دچار سردرگمی می‌شوید.

بازگشایی مدارس و خودداری از عینک زدن

بازگشایی مدارس و خودداری از عینک زدن

آیا کودک شما از افرادی است که از کودکی عینک زدن را شروع کرده است و زدن عینک در جمع هم‌سالان سر باز می‌کند و احساس ناخوشایند دارد؟ اگر چنین است امکان دارد با شروع مدرسه و کلاس اول که تعداد زیادی هم‌سال با هم در مدرسه قرار می‌گیرند، این احساس ناخوشایند او تشدید شده از زدن عینک خودداری کند. براساس آمار، از هر 4 دانش‌آموز، یک نفر مشکل بینایی دارد. عدم استفاده از عینک در مدرسه موجب یادگیری ضعیف می‌شود و در پی آن افت تحصیلی به دنبال دارد. اینکه بچه‌ها از عینک زدن در مدرسه خودداری می کنند. ممکن است یکی از دلایل زیر باشد: 1- مقایسه خود با هم‌سالان 2- تمسخر و متلک‌گویی بچه‌های دیگر 3- اذیت شدن به وسیله فریم و شیشه عینک 4- احساس دست و پاگیری مخصوصاً در بازی کردن 5- احساس عدم زیبایی

3مشکل شایع چشمی در کودکان

3مشکل شایع چشمی در کودکان

اغلب بیماری های چشمی در کودکان علائم شایعی دارند و والدین هم با دیدن آنها کودک را به پزشک ارجاع می دهند، ولی بیماری های چشمی دیگری هم وجود دارند که بدون علامت هستند و اگر تشخیص داده نشوند، زمان طلائی درمان از دست خواهد رفت.

۳۵ واقعیت جالب در مورد چشم انسان که احتمالا نمی دانید

۳۵ واقعیت جالب در مورد چشم انسان که احتمالا نمی دانید

۳۵ واقعیت جالب در مورد چشم انسان که احتمالا نمی دانید همه انسان هایی که چشمان سالمی دارند، از صبح که آن ها را باز می کنند تا زمانی که دوباره چشم ها را روی هم می گذارند و به خواب می روند، به طور دایم و بی وقفه از قدرت بینایی خود بهره می گیرند. اما بیشتر آن ها، به واسطه عادت همیشگیِ خدمت رسانیِ این عضوِ بدن، از شگفتی ها و توانایی های خارق العاده آن ناآگاه هستند و تقریبا هرگز به آن فکر نمی کنند. به طور مثال، آیا می دانید چشم انسان به طور میانگین ۸ گرم وزن دارد؟ یا می دانید که هر فردی به طور متوسط، ۵٫۲ میلیون بار در سال پلک می زند؟ برای آگاهی با دیگر موارد جالب در مورد چشم ها در ادامه با روزیاتو همراه باشید. هنگامی که به فرد مورد علاقه خود نگاه می کنید، مردمک چشم شما ۴۵ درصد گشادتر می شود.

آستیگمات چشم کودکان درمان میشود؟

آستیگمات چشم کودکان درمان میشود؟

نشانه و علائم آستیگمات چشم و درمان مشکلات چشمی کودکان متاسفانه گاهی کمی دیرتر از موعد تشخیص داده می شوند و همین دلیلی برای افزایش شمار کودکان با عینک در سرتاسر جهان است.فال روزانه تا به حال دو بار اتفاق افتاده بود که وقتی نوه 5/1 ساله اش را با شوق و ذوق بسیار در آغوش می گرفت کودک با بی قراری و کلافگی خواسته بود از بغلش بیرون بیاید، بخصوص همان دو باری که لباس سفیدش را که با دایره های تیره متحد الشکل منقش شده بود، به تن داشت. گویا عاملی آزار دهنده در مادربزرگ مهربان وجود داشت که کودک را بی قرار می کرد. توجه و دقت مادربزرگ و ریشه یابی علت نا آرامی عجیب کودک نشان داد چشمان این پسر 5/1 ساله بشدت مبتلا به آستیگماتیسم است؛ عارضه ای که با نگاه کردن به خطوط دوار و نزدیک به همی که روی لباس مادربزرگش وجود داشت او را کلافه می کرد و گریه و بی قراری اش نیز ناشی از همین حس ناخوشایند بود. این اتفاق موید آن است که آستیگماتیسم یا اختلاف در قدرت انکساری چشم در محور های مختلف در نوزادان و کودکان بسیار کوچک نیز اتفاق می افتد. البته آستیگماتیسم عارضه پیچیده ای نیست، بلکه یکی از عیوب انکساری مهم و شایع در کودکان محسوب می شود که به تجویزعینک برای کودک نیز ختم می شود. برای آستیگماتیسم های کمتر از یک دیوپتری (واحد اندازه گیری برای توان عدسی چشم است) در کودکان لازم نیست درمانی صورت بگیرد و عینک تجویز شود، می گوید:آستیگماتیسم های بیشتر از یک شماره، مهم تلقی می شوند و بیش از دو شماره نیز نه تنها موجب تاری قابل توجه دید می شوند، بلکه در صورت استفاده نکردن از عینک زمینه ابتلا به تنبلی چشم را فراهم می کند که ممکن است یکطرفه یعنی فقط در یک چشم یا دو طرفه یعنی در هر دو چشم باشد.مهم ترین علت آستیگماتیسم در کودکان، اختلاف قدرت انکساری قرنیه کودک در دو محور مختلف است که درمان آن فقط با عینک انجام می شود. در واقع هدف از تجویز عینک مناسب، فراهم کردن یک دید واضح برای کودک است که بر این اساس، کودک باید در همه ساعات بیداری، عینک را به چشم داشته باشد.

همه چیز درباره عمل چشم

همه چیز درباره عمل چشم

لیزیک چیست؟ چه مدت است که لیزیک انجام می‏ شود؟ لیزیک چگونه آستیگماتیسم را اصلاح می‏ کند؟ جراحی را چه کسی انجام می‏ دهد؟ چه اعمال جراحی در بیمارستان نور انجام می‏ شود؟ زمان عمل جراحی چقدر است؟ آیا عمل جراحی درد دارد؟ محدودیت‏های پس از عمل جراحی چیست؟ چه موقع می‏توان به کارهای روزمره بازگشت؟ آیا می ‏توان دو چشم را با هم عمل کرد؟ در چه صورتی من کاندید مناسبی برای عمل لیزیک می ‏باشم؟ آیا اعمال جراحی تصحیح دید برای من مناسب است؟ چگونه ممکن است اعمال جراحی انکساری برای شما مناسب نباشد؟ آیا عمل لیزر و لیزیک برای انجام اعمال جراحی بعدی که ممکن است برای چشم ضرورت یابد، مانعی ایجاد می‏ کند؟ آیا انجام اعمال جراحی لیزر و لیزیک در هنگام حاملگی مجاز می‏ باشد؟ لیزر (PRK) یا لیزیک؟ به من گفته شده که چشم من درجاتی از آستیگماتیسم نامنظم دارد و بهتر است که عمل لیزر و لیزیک را انجام ندهم، چرا؟ آیا عمل لیزر و لیزیک سبب بیماری شب کوری یا کور رنگی می‏ شود؟ آیا می توان بعد از عمل لیزر و لیزیک، از لنز تماسی رنگی و معمولی استفاده کرد؟ میزان نزدیک بینی چشم من از 15- دیوپتر بالاتر می ‏باشد. چرا کاندید مناسبی برای عمل لیزیک نیستم؟ آیا در هر چشمی می توان جهت اصلاح عیب انکساری از لنزهای داخل چشمی استفاده نمود؟ آیا عمل جراحی لیزر و لیزیک چشم را در مقابل ضربه آسیب‏ پذیرتر می‏ نماید؟ سن مناسب لیزر و لیزیک چیست؟ آیا عمل لیزر و لیزیک تنبلی چشم را درمان می‏ کند؟ چشم من نزدیک‏ بین است و به من گفته شده است که مختصری آب مروارید نیز دارد آیا می‏ توانم عمل لیزر یا لیزیک را انجام دهم؟ آیا پزشکان و به ویژه چشم پزشکان خود نیز حاضرند عمل لیزیک را انجام دهند؟ آیا پزشکان حاضرند همین عمل جراحی را برای اعضای نزدیک خانواده خود انجام دهند؟ آیا پس از عمل لیزیک احتمال برگشت شماره چشم وجود دارد؟ اگر پس از عمل لیزری 1 شماره یا بیشتر از نمره عینک باقی بماند امکان عمل مجدد وجود دارد؟ من 11- دیوپتر نزدیک بین بوده و 5/3- شماره هم آستیگمات داشته ام. 4 سال پیش عمل کرده ام 6 ماه بعد از عمل نیاز به عینک 5/2- پیدا کرده ام و علاقه ای به عمل مجدد ندارد و دوست هم ندارم که عینک بزنم. آیا مشکلی برای من پیش خواهد آمد؟ آیا اعمال جراحی که برای اصلاح عیوب انکساری انجام می شود تأثیری روی پرده چشم که در افراد نزدیک بین نازک است دارد یا خیر؟

پروتز چشم مصنوعی

پروتز چشم مصنوعی

پروتز چشم مصنوعی ظاهر کاسه چشم آسیب دیده را بهبود می‌بخشد. در صورتی که کل چشم خارج شود، پروتز چشمی مانع از این می‌شود که کاسه چشم گسترش پیدا کرده و فضای خالی را پر کند. پروتز چشم مصنوعی بینایی فرد را بهبود نمی‌بخشد و پس از تخلیه چشم طبیعی و قرار دادن چشم مصنوعی، فرد با آن چشم قدرت بینایی ندارد.

مگس پران و جرقه (Floaters and Flashes)

مگس پران و جرقه (Floaters and Flashes)

آیا هرگز برایتان پیش آمده است که هنگام خیره شدن به یک زمینه صاف (مثلاً یک کاغذ سفید یا آسمان آبی) متوجه ذرات کوچک غبار مانندی شوید که جلوی چشمتان بالا و پایین می‌روند و هرچه پلک می‌زنید باز هم مثل یک سایه کوچک در جلوی چشمتان قرار دارند؟ این سایه‌های مزاحم را اصطلاحاً مگس پران می‌گویند. معمولاً با حرکت دادن چشم مگس‌ پران هم حرکت می‌ کند اما چون جهت حرکت آن در خلاف جهت حرکت چشم می‌باشد نمی‌توان آن را با چشم تعقیب کرد.

درمان خانگی مگس پران چشم

درمان خانگی مگس پران چشم

مگس‌ پران همراه با كم شدن یا تاری دید یا احساس وجود پرده در جلوی چشم. این علامت بسیار مهم است و ممكن است ناشی از كنده شدن بخشی از شبكیه باشد كه به درمان فوری نیاز دارد.

اشنایی با عمل لیزر

اشنایی با عمل لیزر

اصلاح عیب انكساري توسط لیزر اعمالي ھستند كه براي اصلاح عیوب انكساري PRK لیزيك و چشم نظیر نزديك بیني، دوربیني و آستیگماتیسم توسط دستگاه لیزر اگزايمر انجام مي شوند. محل عمل قرنیه چشم مي باشد و با تغییر شكلي كه روي قرنیه ايجاد مي كند باعث شفافیت تصوير ايجاد شده در چشم مي شود

آشنایی با تجهیزات چشم پزشکی

آشنایی با تجهیزات چشم پزشکی

در این بخش می خواهیم شما را با تجهیزات مربوط در زمینه چشم پزشکی آشنا کنیم. یک مهندس پزشک برای ورود به تجهیزات چشم پزشکی باید اطلاعات تخصصی در این مبحث داشته باشد. همانطور که می دانید رشد روزافزون علم و فناوری تاثیرات بسیاری در تمام بخش های زندگی ما گذاشته است و از جمله با علم پزشکی و سلامت انسان ها بسیار مرتبط است. نقش علم مهندسی پزشکی و تاثیرات تجهیزات پزشکی در بخش های مختلف پزشکی و سلامت، بسیار چشم گیر و قابل توجه است و این روزها اهمیت آن از کسی پوشیده نیست. یکی از بخش های بسیار مهم در پزشکی ،چشم پزشکی و بینایی سنجی است که در این مطلب به این موضوع می پردازیم.

A REVIEW ON IMPLEMENTATION OF ALGORITHMS FOR DETECTION OF DIABETIC RETINOPATHY

A REVIEW ON IMPLEMENTATION OF ALGORITHMS FOR DETECTION OF DIABETIC RETINOPATHY

Abstract Diabetes is a group of metabolic disease in which a person has high blood sugar. Diabetic Retinopathy (DR) is caused by the abnormalities in the retina due to insufficient insulin in the body. It can lead to sudden vision loss due to delayed detection of retinopathy. So that Diabetic patients require regular medical checkup for effective timing of sight –saving treatment. This is continuous and stimulating research area for automated analysis of Diabetic Retinopathy in Diabetic patients. A completely automated screening system for the detection of Diabetic Retinopathy can effectively reduces the burden of the specialist and saves cost as well as time. Due to noise and other disturbances that occur during image acquisition Diabetic Retinopathy may lead to false detection and this is overcome by various image processing techniques. Further the different features are extracted which serves as the guideline to identify and grade the severity of the disease. Based on the extracted features classification of the retinal image as normal or abnormal is carried out. In this paper, we have presented detail study of various screening methods for Diabetic Retinopathy. Many researchers have made number of attempts to improve accuracy, predictivity, sensitivity and specificity

kodak

kodak

معرفی عدسی های کداک این شرکت یک شرکت چند ملیتی است یعنی در کشورهای مختلف تولید میشود و در دفتر مرکزی آن در رو چستر نیویورک قرار دارد اولین دوربین های عکاسی دست توسط شرکت در اختراع شدند و همین موضوع باعث شد بسیاری از مردم این را به طور کامل بشناسد و کار این شرکت هنر عکاسی را بسیار در بین مردم رواج داد و مردم را به این برند علاقه مند کرد

بیمه پوشش سلامت آریا

بیمه پوشش سلامت آریا

بیمه پویش سلامت آریا بینایی سنجی و عینک اردیبهشت طرف قرار داد با بیمه پوشش سلامت آریا در این طرح خدمات به صورت آنلاین و حضوری برای مشتریان این مجموعه فعال میباشد.